Sigarayı Hipnozla bırakmayı düşünüyorsanız; ilaç ve diğer sigara bırakma ürünlerinin aksine, hipnozun hiçbir yan etkisi yoktur. Hipnozla sigarayı bırakma seanslarının tam olarak kaç seans süreceği kişiden kişiye göre değişiklik gösterir çünkü her kişinin sigarayla ilgili geçmişi, bilinç altındaki sigarayla olan ilişkilendirmeleri, bilinçaltı sebepleri farklı farklı ve kendine özgüdür. Herkesin hipnozla etkileşim modeli ve motivasyonları da farklı farklıdır. Herkesin sigarayla ilgili geçmişi farklı olduğu için ihtiyaç duyulan seans sayısı da kişiden kişiye göre değişir ama genellikle aşağıda belirtilen seans sayıları referans alınabilir; (bu seans sayılarını burada belirtmemizin sebebi sadece bir fikir vermesi içindir çünkü “kaç seans?” sorusu çok sık sorulan bir sorudur ve unutmamak gerekir ki “her kişi farklıdır”. Dolayısıyla bunlar “kesin seans sayısı” olarak algılanmamalıdır).

  • Günde 5-10 sigara içenlerin birçoğu genellikle 2-3 seansta bırakabiliyor.

  • Günde 15 adet veya 1 pakete kadar içenler için genellikle 3-4 seans yeterli olabiliyor.

  • Günde 1.5 veya 2 paketin üstünde içenlere genellikle 4 ila 6 arası seans civarı gerekebiliyor.

KİŞİYE ÖZEL ÇALIŞMALAR!

Bunlar sadece örnek seans sayısı ortalamalarıdır. İhtiyaç duyulan seans sayısı kişiden kişiye göre daha az ya da daha fazla da olabilir. Örneğin 30 yıldır günde 3 paket sigara içmesine rağmen sadece 2 seansta sigarayı bırakan bir danışanım eğer yukarıda belirtilen seans sayılarını baz alsalaydı, sigarayı bırakmak için belki de altıncı seansını bekleyerek kendi sürecini sabote edebilirdi. Yani kendinizi sigarayı bırakmanın zor olduğuna şartlamayın. Herkes kendisinin iradesinin çok zayıf olduğunu ve sigarayı bırakmasının çok zor olacağını düşünür. Ancak zaten destek almanızın sebebi sigarayı bırakma sürecinizi kolaylaştırmaktır. Sigarayı bırakmak zor olmak zorunda değildir.

Daha önce başka yöntemler deneyip sigarayı bırakma konusunda başarısız olmuş da olabilirsiniz ama bu aslında sigara bırakmadaki başarı ihtimaliniz konusunda belirleyici bir unsur değildir. Örneğin “nikotin bantlarıyla” sigarayı bırakabilen de var, bırakamayan da… Ya da “bio-rezonans, mora-terapi, akupunktur” gibi yöntemleler veya “Champix” gibi bazı medikal ilaçlarla sigarayı bırakabilen de var, bırakamayan da var… Kişi herhangi bir yöntemle sigarayı bırakmakta başarılı olamamışsa, bu demek değildir ki o yöntem işe yaramıyor. Bu sadece o yöntemin o kişi için uygun bir yöntem olmadığı anlamına gelir. Çünkü söz konusu olan o diğer yöntemlerle de sigarayı bırakabilen birçok insan vardır. Önemli olan, kişinin kendisine yakın hissettiği yöntemi seçmesidir ve sigarayı bırakmayı gerçekten kendisinin de istiyor olmasıdır.

Hipnozla veya akupunktur, hekim, ilaç ve benzeri herhangi bir yöntem ile üstesinden gelinmek istenen problem ne olursa olsun, kişiye önceden herhangi bir “kesin seans sayısı” vaat etmek etik değildir ama şu da bir gerçektir ki Hipnoz, sigara bırakma yöntemleri arasında dünyada “başarı oranı en yüksek olan sigara bırakma yöntemi” olarak gösterilmektedir çünkü hipnoz sadece fizyolojik bağımlılığı değil, sigara bırakma konusunda kişiyi en çok zorlayan şey olan “psikolojik bağımlılığı” yok etmeyi hedefler. Sigarayı bırakmak kendi kararınızsa ve sigarayla vedalaşmaya artık hazır ve kararlı olduğunuzu düşünüyorsanız; yani kendinize “sigarayı bırakmayı gerçekten istiyor muyum” diye sorduğunuzda samimiyetle “evet” diyebiliyorsanız, sigarayı bırakma teşebbüsünüz hipnoz desteği ile birleştiğinde işiniz kolay hale gelecektir.

Sigarayı Bırakmanızı Siz mi İstiyorsunuz Yoksa Çevrenizdekiler mi?

Eğer sigarayı bırakmak için hipnoterapi desteği almayı düşünüyorsanız sigarayı kendiniz istediğiniz için bırakıyor olduğunuza emin olmanız gerekiyor. Yani başkaları istediği için değil, (eşiniz, çocuğunuz, arkadaşlarınız, anneniz babanız vs istediği için değil)kendiniz istediğiniz için bırakıyor olmanız gerekiyor. Bu hipnozun temel prensiplerindendir; eğer siz kendiniz istediğiniz için değil de aslında başkaları istediği için bırakmayı düşündüyseniz, başkalarının ısrarıyla hipnoterapiste gidiyorsanız, unutmayın ki hiç kimse size istemediğiniz bir şeyi hipnozla bile olsa zorla veya isteğiniz dışında yaptıramaz. Hipnoz böyle bir şeydir; kişinin kendisinin de sigarayı bırakmaya istekli ve hazır olması, işbirliği yapması, başarıya ulaşmakta önemli bir unsurdur.

Bana Sigarayı Bıraktırın

Kişi sigara bırakma sürecinde kendisinin hiçbir çabasına gerek olmayacağını düşünüyorsa, yani kendisinin hiçbir sorumluluk almasına gerek olmadan bir sihirli değneğin kendisine dokunup kendisi istemese de sigarayı kendisine bıraktıracağını düşünüyorsa, maalesef öyle bir sihirli yöntem yoktur. Sigarayla bırakma ile ilgili olan tüm yöntemler birer “destek” yöntemidir. Kişinin kendisinin de elbette sigarayı bırakmaya istekli olması ve küçük de olsa bir çaba göstermesi gerekecektir. Yani elbette ki kişinin kendisinin de elini taşın altına sokması gerekecektir. Sigarayı bırakmak için kendinizin de kendinize yardımcı olmaya hazır ve istekli olmanız beklenir. Hipnoz, sigarayı gerçekten bırakmak isteyen ve bu konuda kendisi de üstüne düşen sorumluluğu almaya hazır olan kişilerin işini kolay hale getirir, destekler, onları sigarayı bırakma konusunda zorlayan unsurları bertaraf eder, bilinçaltı dirençleri kırar, bu konuda bilinçaltı düzeyde bir değişim ve gelişim sağlar.

“Seans sayısı ne kadar az olursa hipnoz da o kadar başarılı olmuştur” düşüncesi doğru bir düşünce tarzı değildir. Her kişi farklıdır ve unutmayın ki “başarı sizin başarınızdır!” Sigara bırakma ile ilgili dünyada uygulanan tüm yöntemler birer “DESTEK” yöntemidir. Sizin kendinizin de sorumluluk almaya hazır olmanız gerekir. Hipnoz çok etkili bir destek yöntemidir. Size ve bilinçaltınıza sigarayı bırakma sürecinizde rehberlik eder, destek olur, işinizi kolay hale getirir. Kişiye kendi isteği dışında bir şeyin ne hipnozla ne de başka bir yöntemle yaptırılamayacağını bilmeniz önemlidir. Hipnoz bir zihin kontrolü değildir. Dolayısıyla hipnoza başvurmadan önce sigarayı bırakmaya gerçekten istekli, kararlı ve hazır hissettiğinize emin olmanız gerekiyor. Eğer kendinizi hazır hissetmiyorsanız, sigarayla vedalaşmaya gerçekten samimi bir karar verene kadar bekleyin. Siz kendinize yardım etmeye hazır olduğunuzda Hipnoz size büyük destek olacaktır. Bu bir takım oyunudur.

sigarayı bırakma

Seanslar 1’er hafta arayla yapılıyor. İlk seansta;

  • Hipnoz modelinizi belirlemek için hipnotik testlerimizi yapacağız,
  • Hipnozla etkileşim modelinizi tespit edeceğiz,
  • Sigara alışkanlığınızın geçmişiyle ilgili, bilinçaltı süreçlerinizle ilgili ve hipnozla ilgili geniş bilgi alış verişi yapacağız.
  • İlk seansta, ana seanslardan daha kısa da olsa bir hipnoz uygulaması yaparak sizi hipnozla tanıştıracağız. İlk seans, diğer seanslarda hipnozla etkileşiminizi maksimuma çıkarmayı ve bilinçaltınızı (ve sizi) hipnoza kolay, hızlı ve en verimli şekilde girebilmeniz konusunda bilinçaltınızı ve sizi eğitmeyi hedefleyen bir altyapı oluşturmaya yöneliktir. Seans stratejimizi de bu ilk seanstaki deneyimin ışığında oluşturacağız, basit ev ödevlerinizi vereceğiz, takip eden sigara bırakma seanslarımızı da ortalama 1’er hafta arayla gerçekleştireceğiz.
  • İlk seanslar 1.5 saat kadar sürer, diğer seanslar birer saatlik seanslardır. Seanslar en az 3-4 gün, en fazla birer hafta arayla yapılmalıdır.

Kendi Seansınızın Ses Kaydıyla Hazırlanan Size Özel Mp3 Desteği

Seanslar sırasında kendi seansınızın ses kaydını alacağız. Özel bir teknolojiyle size “kişiye özel bir hipnoz güçlendirme mp3’ü” hazırlayarak seansınızın ertesi günü e-posta adresinize ileteceğiz. Sizin ilk ödeviniz, diğer seansınıza gelene kadar kendi seansınızın Mp3’ünü günde bir kez düzenli olarak dinlemeniz olacaktır. Seansınızın Mp3’ünü bir sonraki seansa kadar her gün en az 1 kez dinlemeniz, telkinleri içselleştirmenizi hızlandırma, güçlendirme ve pekiştirme niteliği taşıyarak size daha da iyi yardımcı olacak.

Hipnoz’u internette daha önce araştırmış olsanız da hipnozun ne olup ne olmadığıyla ilgili makalemi de okumanızı ve oradaki videoyu da izlemenizi tavsiye ederim. (35 dakikalık bir videodur). Böylece hipnoz nedir, ne değildir, sigarayı bırakma konusunda size neden ve nasıl yardımcı olur, bu konuyla ilgili daha iyi bilgilenmiş olacaksınız. Unutmayın; hipnoz uyku değildir. Hipnozda kişi kendinden geçmez, robot gibi her söyleneni yapar hale gelmez, hipnozdan uyanamama gibi bir şey de yoktur. Hipnozla ilgili yanlış bilgilerinizi düzeltmek ve hipnozun ne olup ne olmadığını anlamak, hipnotik zihin durumunu kolay bir şekilde oluşturabilmenizi ve hipnoz terapisinden maksimum verim almanızı kolaylaştıracaktır. 

Siz de Başarabilirsiniz!

Hipnoterapistinizin size vereceği talimatları harfiyen uygulamaya hazırsanız; sigarayı bırakmak kendi kararınızsa; kararlıysanız; işbirliğine hazırsanız, o zaman hipnoz desteğiyle sigarayı konforlu bir şekilde bırakabilirsiniz. Ancak “eşim çok ısrar ediyor, çocuklarım ve arkadaşlar da sigarayı bırakmam için ısrar ediyor, ben de bu yüzden size gelmeye karar verdim; ben hiç bir şey yapmadan siz bana sigarayı bıraktırabiliyorsanız bıraktırın bakalım, o zaman ben de bırakayım” mantığıyla hipnoza başvuranların sigarayı bırakma konusunda başarı şansları düşük olacaktır. Sigarayı bırakmaya karar verdiyseniz, işinizi kolay ve konforlu hale getirmek için, sigarayla ilgili psikolojik unsurları da bertaraf ederek sigarayı son kez ve kalıcı olarak bırakmak için Hipnoz desteği alabilirsiniz.

RANDEVU İÇİN:  0555 226 61 55