CV Tasarım Yarışması bizleri umutlandırdı

Küreselleşme ve bilgi teknolojilerinde yaşanan baş döndürücü değişim hayatımızı her yönüyle etkiliyor. İş yapış kültürümüz de değişiyor. Geleneksel yöntemlerin artık geçerliliğini yitirdiğini görüyoruz. Ne üretirsek üretelim dünyanın bir yerinde bizden çok daha ucuza üretip satabilecek rakiplerimiz var artık.
Ürünümüzü farklılaştırmaktan başka çaremiz kalmadı gibi görünüyor. Bu farklılaştırma ise ancak farklı düşünen yenilikçi insan kaynağı ile mümkün.
Bizler Yeni Asır Gazetesi olarak bundan üç yıl önce özellikle gençlerimizi özgürce, farklı düşünmeye teşvik etmek amacıyla bir projeye başladık, Yeni Asır CV Tasarım Yarışması. Amacımıza da ulaştık sanırım. Birinci ve üçüncü yarışmaya gelen başvurulara bakınca gelişimi çok açık bir şekilde görmek mümkün. İzmir Reklamcılar Derneği Başkanı ve Tasar Reklam Ajansı sahibi değerli jüri üyemiz Murat Türkay, büyük bir aşama kaydettiğimizi söylüyor.
Ne mutlu bize! Yüzlerce genci kendilerini özgürce ve özgünce ifade etmeye teşvik ettik. Bakarsınız bu vesile ile gittikçe sıradanlaşan iş arama süreçlerine biraz eğlence ve keyif de katılır. Basma kalıp, adeta teksir makinesinden çıkmış gibi bir görüntü veren CV'lerin yerini daha yaratıcı olanlar alır.
Yarışmamızın sponsorları İzmir Üniversitesi, İstanbul Proje Yönetimi AŞ, Maksimum Akademi, Medical Park İzmir Hastanesi ve Adres Gezgini şirketlerine teşekkürü bir borç biliyoruz.
Bu arada jüri üyemiz olarak bizleri onurlandıran ve çok kıymetli vakitlerini bizlerle geçiren; Dr. Zeki Hozer, Kadri Kabak, Osman Ünal, Meral İnci Zaim, Temel Aycan Şen, Mahir Sümer, Mehmet Kavuk, Murat Türkay, Levent Akgerman, Murat Ihlamur, Okan Tütüncü, Cenk Üstünsöz ve Prof. Dr. Kayhan Erciyeş'e şükranlarımızı sunuyoruz.
Dereceye girenleri de unutmamamız lazım. Birincilik ödülü İzmir'den Sezin Tağıl'a gitti. Sezin'in, tepesinde bir kürenin döndüğü bir piramit üzerine CV'sini yerleştirmiş Türkçe ve İngilizce hazırladığı CV'si kariyerde sürekli ilerleme hedefini ve global bir bakış açısını ifade ediyor. Ayrıca CV'sine yerleştirdiği bir QR kodu da bizlere ilginç ve farklı geldi. Kendisini kutluyoruz.
İkincilik ödülü Kübra Alkaya'ya ait. Kübra da büyük bir özenle el maharetini kullanarak hazırladığı CV'siyle dikkat çekti. Üçüncü olan adayımız ise Arzu Bayram. O da bir ceninden başlayarak anlattığı hikayesiyle bizleri etkiledi. Jüri özel ödülümüzü ise kendisini teşvik etmek üzere Metin Günvar'a verdik.
Önümüzdeki hafta ödül törenimizden görüntüleri sizlerle paylaşacağız.
Bize destek veren tüm kişilere kurum ve kuruluşlara bir kez daha teşekkür ederiz.
Sevgiyle kalın

  
2204 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret178729