Kız tavlama sanatı

Muzip öğrencilerden birisi dersin sonunda geriye doğru yaslanıp iç çekerek, "Hocam, iletişim, ikna, manipülasyon hepsi iyi güzel de biz, esas kızlarla nasıl arkadaşlık kuracağız onu anlatsanız." dedi. Sınıfta gülüşmeler oldu doğal olarak. Öğrencinin isminin "Kemal" olduğunu söyleyip onu mahçup etmek istemem tabi.
"Bunu daha sonra konuşuruz" diyerek konuyu geçiştirdim ancak bu konuda birşeyler yazsam daha iyi olur dedim kendi kendime.
Kadın erkek ilişkilerini tam olarak anlamak ve bu konuda kesin kurallar koymak neredeyse imkansız. O kadar göreceli ve o kadar çok farklı faktörler etkili oluyor ki... Ama yine de sizler için bir kaç noktanın altını çizeyim...

Moralini bozma
Akıl ve mantık yoluyla düşünecek olursak güzel ve çekici kızların yakışıklı ve karizmatik erkeklerle beraber olması beklenir öyle değil mi? Aslında hiç de öyle değil. Çevrenize şöyle bir bakın bakalım güzel kızlar gerçekten yakışıklı erkeklerle mi beraber?
Mesela televizyonlarda her akşam rastladığımız çok alımlı güzel bayanların magazin sayfalarında eşleriyle birlikte resimlerini görürüz. Sanki adam, kadını fidye için kaçırmış da polis çevirmesinde yakalanmışlar.
Dolayısıyla güzelliğinize çok güvenmiyorsanız bile moralinizi bozmayın. 

Yakınında olmak
Tanışmak istediğiniz bayanın yakınında mümkünse yakınlarında yani kapsama alanında olmaya gayret edin. Niye diyecek olursanız, Mevlana'nın dediği gibi "Gönül, gözün gördüğü yere akar..." Neden pilotlar hosteslerle veya işadamları sekreterleriyle evleniyor...
Eğer tanışıyorsanız onunla konuşurken beden dilinize dikkat edin. Sesinizin hızını ve tonunu onunkine benzeştirmeye çalışın. Konuşurken göz teması sağlayıp ona doğru hafifçi eğilmeyi unutmayın.
Eğer ilk kez tanışacaksanız kıza bir şekilde mutlaka dokunmanızı öneririm. Bu dokunmayı sakın yanlış anlamayın. Son derece dostane bir şekilde parmak uçlarıyla sosyal bir temastan bahsediyorum. Hani bazı dost canlısı insanlar bizlerle tanıştığında dirseğimiz veya ön kolumuza dostça bir dokunuşta bulunurlar ya işte tam onu kastediyorum.
Neden diyecek olursanız, Scientific American'da yayınlanan bir makalede Fransa'nın Veannes şehrinde yapılan bir bilimsel araştırmayı aktarıyor. (Why Light Touching Can Double Your Chances of Getting a Date) Üç yakışıklı Fransız genci sokakta rastgele seçtikleri 240 bayana arkadaşlık teklif etmişler. Araştırma sonucunda gençlerden kızlara hafif bir sosyal dokunuşta bulunanların bulunmayanlara oranla iki kat daha başarılı olduğu anlaşılmış. Dokunmayanların başarısı yüzde 10 iken dokunanlar yüzde 20 başarılı olmuş.
Sadece kadın erkek ilişkilerinde değil yine Fransa'da garsonlara müşterilere bir şekilde temas etmeleri öğretiliyor. Bu dokunuşu gerçekleştiren garsonların daha fazla bahşiş topladığını biliyoruz. Yine aynı çalışmada gece kulüplerinde bayanları dansa kaldırma teklifi yaparken hafif dokunuşun etkili olduğu biliniyor.
Bilimadamları dokunmanın insanlar üzerinde bebeklikten gelen olumlu bir etkisi olduğunu düşünüyor. Dokunuşlar karşımızdaki insanla aramızda pozitif bir bağın oluşmasına yardımcı oluyor.
Neyse bir ara da erkekleri konuşuruz.
İyilikle kalın

  
3158 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret229749