ANA SAYFAFranco dönemi İspanyası'nın en önemli isimlerinden birisi şüphesiz 'El Lobo', yani 'Kurt'tur. Diktatörlük rejimi 1970'li yıllarda İspanya sokaklarında sert rüzgarlar estirirken, Bask bölgesinin bağımsızlığını savunan ETA örgütü de şiddet eylemlerini tırmandırmıştı. Ölmekte olan bir diktatörlüğe karşı bu güç gösterilerinin amacı, orduyu tahrik etmek ve baskı hareketlerini başlatmaktı. Ardı arkası kesilmeyen ETA saldıraları sayesinde dikta yönetimi iyice köşeye sıkıştı.
Lisans Yerleştirme Sınavı sonuçları açıklanır açıklanmaz üniversitelerin öğrenci kapma yarışı başladı. Hergün gazetelerde tam sayfa reklamlar yayınlanıyor, her saat başı bir TV kanalında "Benim okulum daha güzel başka yere gitmeyin, bize gelin" diyen birileri var. Gençlerin kafası karışık, "Hangi okulu tercih etmeliyiz?" diye soruyorlar. İşte benim cevabım...
Ulaştırma eski Bakanı Binali Yıldırım, "İki türlü canlı vardır" dedi, "Birisi normal canlı diğeri ise Erzincanlı". Bakan esprili bir siyasetçi. Türkiye'nin önde gelen havayolu şirketlerinden SunExpress'in Erzincan'a başlattığı seferlerin ilk uçuşunda, geniş bir protokolle kente gidiyoruz. Uçakta Bakanın yanı sıra Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Orhan Birdal, SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Hacı Say'ın yanı sıra Mehmet Tiryaki, Kemal Çolakoğlu ve Geza Dologh gibi İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri de bulunuyordu.
1879 Kasım'ında Edison bir gece yazı masasının başına oturmuş, sönük bir puroyu emerek ne yapacağını düşünüyordu. Dalgın dalgın ceketinin düğmelerinden birini çevirirken düğme koptu.
10 Kasım 2007 tarihli yazımda düzgün ve akıcı bir İngilizce konuşabilmenin önündeki en büyük engelin; insanların yabancı bir dilde konuşurken hata yapıp komik duruma düşmekten korkmaları ve aksan çalışmaları yapmamaları olduğunu söylemiş ve kendi deneyimlerime dayanan bazı önerilerde bulunmuştum. O haftaki yazımda aksan öğrenmenin akıcı ve düzgün konuşmaya faydasını anlatmış ve Amerikan aksanını nasıl edinebileceğiniz konusunda bazı ipuçlarını sizlerle paylaşmıştım.
 7 

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret229749